wtorek, 4 stycznia 2011

Technologie i trendy

Technologia i technika szybko się rozwija, dlatego technologie oraz trendy to priorytetowe problemy, które przyświecały targom, których partnerem w bieżącym roku był nasz kraj. Wyłącznie niewiele spośród nich będzie posiadać szczególny wpływ na zrewolucjonizowanie produkcji, oraz w konsekwencji całej gospodarki.

Dzisiejsza gospodarka mierzy się z wieloma trudnościami. Kiedyś odpowiedzią na niniejsze problemy były działania rządów. Aktualnie istotniejszy nacisk na ich rozwiązanie mają technologie, bowiem to one naprawdę rozwiązują wiele naszych problemów, mimo, że jako ludzie przeważnie nie jesteśmy tego świadomi. Technologie, jakie zmienią tę gospodarkę w najbliższym ćwierćwieczu są opisane poniżej.

Przemysł to nie tylko narzędzia. To cały organizm, który musi ze sobą współgrać. Samo wprowadzenie sensorów, które będą gromadziły dane, lub zakup maszyny przechwytującej wiedze o przebiegu produkcji to nadal zbyt mało, jeśli nie będziemy stosować takich gromadzonych danych do faktycznego usprawnienia przebiegów. Dlatego niezbędne jest wprowadzenie komunikacji między urządzeniami, a wtedy przy zastosowaniu aplikacji jak również analizy przetworzenie informacji w umiejętny sposób i dostarczenie praktycznych informacji, co zrobić, żeby ulepszyć produkcję konkretnego wyrobu lub działanie fabryki. Takie zjawisko wymaga wprawdzie znacznych wielkości obliczeniowych, zatem włączenie do takiego systemu przetwarzania w chmurze pozwala zapewnić sprawność takiego przebiegu produkcji. Nie jest to jednak przyszłość, a teraźniejszość. Taki system został już przedstawiony . Dzięki niemu szef fabryki czy innego przedsiębiorstwa ma możliwość otrzymywać jasne dane o znaczących zmianach dla przykładu. na urządzeniu mobilnym. Trzeba mieć wiedzę, że jest to ostatni efekt przebiegu produkcji, który dzieje się poza naszym wzrokiem, oraz który wykonują właśnie urządzenia, aplikacje oraz chmura.

Technologia ta zrobiła się podstawą całej rewolucji przemysłowej oraz gospodarczej. Dzisiaj każde przygotowywane technologie przemysłowe, i nie jednak, oparte są o Internet rzeczy. Dzięki niej realne jest połączenie tych obszarów jak rozwiązania mobilne, przetwarzanie w chmurze, czujniki, analityka oraz cyberbezpieczeństwo. W ten sposób dane jak i inne procesy bywają wymieniane pomiędzy tymi zakresami, zawdzięczając czemu powstają kompatybilne platformy technologiczne. Jest to szczególnie pomocne w przemyśle, gdzie często funkcjonuje kilkanaście odmiennych systemów.

Mimo, że jest obecna w naszym świecie od paru lat, to zakres jej zaimplementowania nie jest wciąż tak rozległy. Na terenie polski w pełni zautomatyzowanych jest zaledwie 15% fabryk, mimo że automatyzacja to podstawa we wdrożeniu nowatorskich zmian w sektorze. Automatyzacja poszła jednak dalej i w tym połączeniu z Siecią rzeczy da nam szansę coraz szybsze produkowanie produktów oraz przekazywanie ich do konsumentów.

Take rozwiązanie technologiczne będzie potrzebne nie tylko w sektorze, a jeszcze w budownictwie, centrach przetwarzania danych, sieciach energetycznych czy chociażby w naszych loftach.

Czytaj dalej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz